Sernik na zimno – pyszny i lekki deser


Kolejna propozycja OSM Piątnica, to niezwykle smaczny sernik na zimno, którego bazą jest Jogurt Milandia z mascarpone. Zastąpienie homogenizowanych serków z tradycyjnych przepisów to niebywała innowacja, której efektem jest nowy i niepowtarzalny smak deseru. Ten drobny manewr kulinarny „odchudza” sernik i sprawia, że słodka pokusa staje się prawdziwym urozmaiceniem w diecie.
Składniki:
4 opakowania po 250 g Jogurtu Milandia z mascarpone Piątnica
3 galaretki np. malinowe
2 łyżki żelatyny
4 łyżki cukru pudru
1 paczka okrągłych biszkoptów
świeże owoce np. maliny

Przygotowanie:
I warstwa: w pierwszej kolejności rozpuszczamy 2 galaretki w 2 szklankach wrzącej wody. Odstawiamy do wystudzenia. Do wystudzonych galaretek dodajemy dwa Jogurty Milandia z mascarpone, mieszamy do uzyskania jednolitej masy. Odstawiamy, aby masa lekko stężała.
II warstwa: 2 łyżki żelatyny rozpuszczamy w ½ szklanki gorącej wody. Odstawiamy do wystudzenia. Do wystudzonej wody z żelatyną dodajemy 2 Jogurty Milandia z mascarpone oraz cukier puder, wszystkie składniki mieszamy do uzyskania jednolitej masy. Odstawiamy, aby masa lekko stężała.
III warstwa: na trzecią warstwę przygotowujemy galaretkę − według przepisu na opakowaniu oraz świeże owoce.
Na dnie tortownicy o średnicy 24 cm układamy biszkopty, następnie wylewamy lekko tężejącą I warstwę i wstawiamy do lodówki. Na stężałą warstwę I, wylewamy lekko tężejącą II warstwę i również wstawiamy do lodówki. Na stężałą II warstwę układamy owoce i zalewamy lekko tężejącą galaretką (III warstwa). Całość wstawiamy na kilka godzin do lodówki.
Porada kulinarna: Najlepsze ciasto wychodzi, jeśli użyjemy zwykłych galaretek, nie szybko tężejących.