Szybkie odchudzanie – czyli jak się NIE odchudzać!

Szybkie odchudzanie – czyli jak się NIE odchudzać!


Z pewnością znacie wiele rad i pomysłów na szybkie zrzucenie zbędnych kilogramów. Ten wpis jest poświęcony obaleniu mitów, które pozornie są „cudownymi „ sposobami na zrzucenie zbędnych kilogramów. Musicie pamiętać, o tym co wielokrotnie podkreślamy, że zdrowe i skuteczne odchudzanie to złożony proces i zmiana stylu życia, a nie diety cud, kończące się efektem jo-jo lub co gorsza poważnymi problemami zdrowotnymi.
„Będę pomijać posiłki, żeby szybciej schudnąć”
Brzmi niby logicznie, jest jednak jedno ALE. W momencie długich przerw pomiędzy posiłkami, nasz organizm przestawia się na tryb magazynowania ,gromadząc zapasy energii „na później” w postaci tkanki tłuszczowej. W efekcie jedząc rzadko nasza waga zamiast spadać, będzie rosła. W ten oto prosty sposób zwiększymy skutecznie obwód w pasie czy biodrach. Ponadto drastycznie spowolnimy metabolizm co dodatkowo utrudni nam wszelkie dążenia do idealnej sylwetki.
„Białko odchudza”
Po części zgadza się, ale coś kosztem czegoś. Właśnie na tym założeniu opiera się dieta Dukana-mocno kontrowersyjna w kręgach medycznych. Po pierwsze długotrwała dieta nie może składać się tylko z jednej substancji odżywczej! Jest to niezwykle niebezpieczne dla organizmu! Co gorsza nadmiar białka znacznie obciąż nerki i wątrobę oraz powoduje wzrost ciśnienia tętniczego krwi a także zaburza równowagę kwasowo-zasadową.

Polecamy również:

To pomoże Ci schudnąć! Warzywa wspomagające odchudzanie.

Odchudzając się instynktownie komponujemy naszą dietę na bazie warzyw czy owoców. Przyczyna jest prosta – z założenia ani warzywa, ani owoce nie tuczą. Wiąże się z tym ich niskokaloryczność oraz znajdujący się w nich błonnik. Jednak niektóre z nich matka natura, oprócz bogactwa witamin i minerałów, obdarzyła dodatkowo substancjami, których spożywanie sprzyja utracie wagi. Zapoznajcie się z produktami, które zawierają naturalne przyspieszacze metabolizmu.

„Schudnę nic nie jedząc”
Głodówka jest zdrowa po warunkiem, że stosujemy ją przez jeden czy dwa dni – jako kurację odtruwającą. Jednak nie jest to absolutnie żadna dieta odchudzająca. Długotrwała prowadzi do wyniszczenia organizmu oraz śmierci ! Utrata wagi spowodowane głodzeniem się jest krótkotrwała i maksymalnie zwalnia przemianę materii. Efekt jo-jo po takiej „kuracji” murowany. Zdecydowanie odradzamy takie pomysły.

Przeczytaj też:

Plastry na odchudzanie – Sliminazer

Czym plastry odchdzające Sliminazer różnią się od innych środków? Podstawowa różnica w stosunku do suplementów diety w postaci kapsułek, tabletek, herbatek czy koktajli to sposób dostarczania substancji aktywnych do organizmu. W przypadku plastrów Sliminazer zastosowano nowoczesne rozwiązania pozwalające dostarczać je powoli przez 12h non stop.

„Będę stosować środki odchudzające”
Suplementy wspomagające odchudzanie – TAK, ale środki na odchudzanie – niekoniecznie. Wiele preparatów, szczególnie ziołowych bazuje na środkach przeczyszczających. Efekt jest taki, że bardzo łatwo możemy rozleniwić jelita, które niedługim czasie przysporzą nam wiele problemów w postaci np. zaparć. Ponadto wszystkie środki przeczyszczające odwadniają organizm, wypłukując z niego minerały i witaminy zanim jeszcze te zdążą się wchłonąć.