Jak oszukać głód cz. 2


Jedzenie na niebieskim talerzuKontynuujemy nasz mały cykl związany z oszukiwaniem głodu. Powiem tak, z pozoru wielkość i kolor talerza, na którym spożywamy posiłek wydaje się być zupełnie nieistotna. Tak przynajmniej mogłoby się wydawać, bo przecież jakie to ma niby mieć znaczenie?

Otóż wyniki badań przeprowadzonych przez Amerykanów – którzy jak wiemy borykają się z potężną wręcz plagą otyłości, opublikowane w „Journal of Consumer Research” dowodzą, że wielkość i kolor talerza na którym spożywamy posiłek odgrywa bardzo dużą rolę w wielkości zjadanej przez Nas porcji. Okazuje się, ze nasz mózg bardzo łatwo można oszukać . Wyobraźcie sobie że ta sama porcja na dwóch różnych talerzach może dawać złudne wrażenie. Na większym talerzu, będzie się nam wydawało, że jedzenia jest mniej, natomiast mniejszy talerz sprawi, że ta sama porcja wyda się być dużo większa. Niby nic specjalnego, ale porcją z małego talerza się nasycimy, a ta która znajdowała się na większym będzie kusiła Nas dokładką …

http://www.konsultantka.com.pl/odchudzanie/ultra-slim

A co z kolorem? Wystarczy, że swój posiłek położycie na naczyniu w niebieskim kolorze – według naukowców jest to kolor, który najmocniej poskramia apetyt. W praktyce pomaga zredukować ilość spożywanego posiłku do nawet 20 % !!! Oczywiście zachęcam do samodzielnego przetestowania:)
Optymalny spalacz tłuszczu