Diety cud – ranking najbardziej absurdalnych diet


Ile razy przeglądaliście kolejne strony w internecie w poszukiwaniu diet, które błyskawicznie spowodują spadek wagi? Forumowicze prześcigają się w coraz to nowszych propozycjach na cudowne i pozornie skuteczne diety. Haczyk działa fantastycznie, gdyż każda z przedstawionych opcji gwarantuje szybki spadek wagi i jest potwierdzona mnóstwem pozytywnych opinii. Ale co dzieje się po zakończeniu takowej cud-kuracji?
Jako pierwszy zaatakuje nas efekt jo-jo. Niemalże większość cud-diet opiera się na drastycznym ograniczeniu spożywanych produktów. Po zakończeniu diety zazwyczaj powracamy do starych nawyków, które ze zdwojoną prędkością zwiększają naszą wagę. Ponadto rygorystyczne diety spowalniają w znacznym stopniu metabolizm, co utrudnia prawidłowe funkcjonowanie organizmu i sprzyja powstawaniu nadwagi w późniejszym czasie.

Kolejna rzecz to monotonia i ograniczenia, jakie zakładają cudowne kuracje. Najczęściej bazują one na ograniczeniu spożywanych pokarmów do jednej lub dwóch grup produktów np. tylko owoce lub wyłącznie warzywa. Nasz organizm do prawidłowego funkcjonowania potrzebuje określonych składników. Eliminacja tłuszczy czy węglowodanów z pewnością spowoduje chwilowy spadek wagi, jednak szkody jakie poczyni będą niewspółmierne do efektów. Zresztą po tego typu dietach bardzo szybko odczujemy powstałe niedobory witamin i składników mineralnych, ogólne pogorszenie samopoczucia a zachwiane procesy metaboliczne skutecznie będą utrudniały nam utratę wagi.
Oto przed Wami najbardziej niechlubny ranking z możliwych.

Absurdalne diety i ich główne założenia same w sobie wykluczają możliwość bezpiecznego i skutecznego schudnięcia.

1. Hicior wśród super-diet to psia dieta – jej motto jest dobre dla nastolatek w wieku buntu a brzmi w ten oto sposób „możecie wieszać na mnie psy z powodu lekceważenia zasad żywieniowych, ale i tak mam to gdzieś”. Psia dieta zakłada możliwość spożycia dwóch posiłków w ciągu dnia z czego jeden to soczek typu Kubuś, a drugi to posiłek, którego wielkość nie może przekroczyć rozmiaru zaciśniętej pięści (przy czym nie ma znaczenia co wejdzie w skład tegoż posiłku).

2. Kolejna dieta, na którą natrafiliśmy to seks dieta. No cóż najprawdopodobniej powstała z myślą o osobach dorosłych, jednak w obecnych czasach nigdy nic nie wiadomo. Jej założeniem jest uprawianie przyjemnej aktywności fizycznej w tym wypadku – seksu. No cóż… pozostawmy to be komentarza. Menu diety zakłada produkty typowo zwiększające popęd seksualny. Są to m.in. drób, owoce morza, warzywa, ryby oraz czekolada. W trakcie tej kuracji rezygnujemy z produktów odbierających ochotę na seks, czyli np. pieczywa, kawy, herbaty czy czerwonego mięsa.

3. Na ostatnim miejscu podium umieściliśmy dietę sokową, która polega jedynie na piciu soków. Dodatkowo pierwsze trzy dni zakładają poddanie się zabiegom lewatywy w celu oczyszczenia jelit.

4. Kolejny absurd to dieta czekoladowa. Jej podstawą jest czekolada na każdy z posiłków w ciągu dnia. Efekty są wręcz niedorzeczne, ale rzekomo osoby z niej korzystające opychają się czekoladą do woli i przy tym chudną! No cóż – jeść słodycze i chudnąć. Chcielibyśmy aby takowa dieta istniała i na dodatek była skuteczna, ale pozostańmy jednak na ziemi:)

5. Zbliżona do poprzedniczki dieta lodowa zakłada „ochłodzenie” apetytu i zakłada spożywanie tylko i wyłącznie lodów;))) Podobno obniża to apetyt i sprawia, że tracimy na wadze. Szkoda tylko, że nikt nie wspomniał o ogromnej kaloryczności lodów.

6. Dieta alkoholowa to jedna z najbardziej niedorzecznych jakie udało nam się znaleźć. Otóż posiłki w tej diecie zastępujemy określonymi dawkami alkoholu. Z pewnością osoby będące w szponach nałogu bardzo sobie tę dietę chwalą, jednak my kategorycznie mówimy tej kuracji NIE.

7. Podobnie jak propozycja z pozycji 6, kolejna dieta również opiera się na stosowaniu szkodliwych używek. Dieta nikotynowa – polega na założeniu iż palenie papierosów odchudza. Z pewnością co nieco słyszeliście na ten temat. Ale Ci, którzy jej próbowali zyskali jedynie bardzo niezdrowy i kosztowny nałóg.

8. Do bardzo popularnych i bardzo restrykcyjnych diet należy dieta kosmonautów. Przez dwa tygodnie spożywamy około 800 kcal dziennie wypijając przy tym 8 szklanek wody mineralnej. Ta kuracja to najkrótsza droga do anemii i depresji.

9. Fioletowe oczyszcza, czyli kolejny sposób na szybką utratę kilogramów. Dieta fioletowa – zakłada jedzenie produktów fioletowych bądź w jego odcieniach. Są to czarne oliwki, bakłażany, śliwki i sok z bzu. Typowo wyniszczający sposób na odchudzanie.

10. Jako swoistą wisienka na torcie – dieta księżycowa. Zakłada spożywanie ilości pokarmowych zgodnie z fazami księżyca. I tak od pełni gdy księżyc maleje, jemy mniej i chudniemy. Natomiast gdy księżyc „rośnie” wraz z nim zwiększamy porcje posiłków, a nasza waga tym samym … Odpowiedź jest oczywista;)

Powyższy ranking to dowód na to, że jednak wiele osób jest na tyle zdesperowanych, że sięga po najgorsze z możliwych rozwiązań. Pamiętajmy, że żadna dieta cud nie jest w stanie konkurować ze zdrowym i rozsądnym trybem życia. Tylko zdrowe i sprawdzone metody dają skuteczne i bezpieczne efekty w odchudzaniu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *