Dieta owsiana – czyli koło ratunkowe przed wielkim wyjściem


Płatki owsiane zwykłe z jogurtem naturalnym i bakaliami
Płatki owsiane zwykłe z jogurtem naturalnym i bakaliami

Zdarzają się sytuacje, że tuż przed ważnym wydarzeniem, stwierdzacie, że Wasza kreacja tu i ówdzie jest zbyt opięta. Spokojnie, jest to problem, który dotyka wiele osób. Jednodniowa dieta owsiana, którą mamy zamiar zaproponować, może okazać się bardzo przydatna. Ciekawostką pewnie będzie informacja, że zwolenniczką i promotorką tej kuracji jest Beyonce:) Według sprawdzonych opinii, dzięki diecie owsianej, trwającej jedynie jeden dzień można stać się lżejszym o 1 do 2 kilogramów.

Dieta ta nie należy do kuracji redukcyjnych lecz oczyszczających i regulujących pracę organizmu. Opierająca się na produktach owsianych, a dokładniej płatkach owsianych dieta fantastycznie usuwa wzdęcia i przyspiesza perystaltykę jelit. Już następnego dnia po zastosowaniu diety czujemy się lżejsi , a wszelkie wzdęcia i obrzmienia w naturalny sposób zostają wyeliminowane. Dzięki zastosowaniu kuracji w ciągu jednego dnia można wyszczuplić swoją sylwetkę o 1-2 kilogramy, nie będzie to do końca kwestia utraty tkanki tłuszczowej, a usunięcia z organizmu zbędnych produktów przemiany materii. Bogaty w pełnowartościowy błonnik – owies, w przyspieszonym tempie zadziała jak miotła usuwając z organizmu cały zbędny balast. Ponadto owies pomaga stabilizować poziom cukru we krwi, jest bogaty w fitoestrogeny i dodatkowo zawiera przeciwutleniacze. To właśnie one odpowiadają za spowolnienie procesów starzenia.

Kolejny atut to naturalne bogactwo witamin z grupy B, głównie witaminy B6. Dzięki niej usprawniona zostanie praca komórek mózgowych i nerwowych. Witamina B1 natomiast zmniejszy uczucie zmęczenia i złagodzi rozdrażnienie. Substancje, których dostarcza dieta owsiana działają antydepresyjnie, ponadto są źródłem magnezu i żelaza.
Jednodniowa dieta owsiana zaliczana jest do zdrowych diet oczyszczających organizm. Pomaga nie tylko pozbyć się zbędnego balastu, ale również wspomaga powrót organizmu do normalnego funkcjonowania. Dla usprawnienia prawidłowych funk cji układu trawiennego i krwionośnego, warto sięgać po płatki owsiane jak najczęściej.

Oto jadłospis na jeden dzień diety.

Podstawą diety jest owsianka. Najlepiej będzie, jeśli przygotujemy ją sobie rano na cały nadchodzący dzień, czyli 5 posiłków, które będziemy spożywać, co mniej więcej trzy godziny.

7 łyżek stołowych płatków owsianych
2 litry chudego mleka

Płatki gotujemy na mleku. Bardzo dobrze jest każdy posiłek wzbogacić jedną lub dwiema łyżkami otrąb owsianych. W trakcie trwania kuracji nie możemy zapomnieć o nawadnianiu. Zaleca się pić około 2 litrów wody mineralnej dziennie i herbatek ziołowych, które dodatkowo pomogą oczyścić nasz organizm.

UWAGA! Jednodniowa dieta owsiana może być stosowana raz na tydzień. Pozwoli to nam utrzymać szczupłą i ładną sylwetkę, bez konieczności stosowania głodówek, czy drakońskich diet. Pozwoli oczyścić organizm z toksyn i zbędnych produktów przemiany materii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *