Domowe zabiegi wyszczuplające cz. I


Zabiegi odchudzające w salonach SPA, to oczywiście świetny pomysł na wyszczuplenie sylwetki. Wspomagają one dietę i efekty aktywności fizycznej. Jednak maja one jeden podstawowy mankament – nie są one tanie. I tu wkraczamy my z naszym przeglądem domowych i tanich sposobów na zabiegi wspomagające odchudzanie.

WYSMUKLAJĄCY KOKON – zabieg, o którym będzie mowa stosowała zapewne niejedna z Was. My proponujemy wersję turbo. Otóż podstawą jego wykonania jest zaopatrzenie się kosmetyk z serii termoaktywnej, folię spożywczą, dres i koc. W związku ze zbliżającymi się chłodniejszymi dniami jest to również idealna kuracja rozgrzewająca:)
WYKONANIE: Okolice brzucha, pośladków i ud smarujemy rozgrzewającym kosmetykiem. Następnie zawijamy ciało w folię spożywczą, po czym zakładamy dres. Ostatni etap przygotowania zabiegu to otulenie się kocem, najlepiej w towarzystwie jakieś ciekawej lektury. W naszym wysmuklającym kokonie spędzamy ok. 30 minut. Zbieg powtarzamy 3 razy w tygodniu. Aby sprytnie zaoszczędzić na zakupie kosmetyku, możemy takowy sporządzić we własnym zakresie. Wystarczy zmieszać 4 szklanki fusów z kawy, 2 łyżki kakao oraz 2 łyżki imbiru w proszku. Aby poprawić konsystencję naszego specyfiku można dodać niewielką ilość oliwy. Niestety cos kosztem czegoś – tę maskę należy zmyć z ciała bezpośrednio po zabiegu. Bardzo podobne zabiegi wykonywane są w salonach SPA bądź kosmetycznych jednak ceny wahają się od 100 zł wzwyż – efekty natomiast są bardzo zbliżone do tych, jakie osiągniemy podczas domowej kuracji.

NATURALNY DRENAŻ – polega na kąpielach z odpowiednimi dodatkami. Drenująca kąpiel powinna trwać ok. 15 minut i być powtarzana średnio 2-3 razy w tygodniu. Zabiegi te cechuje działanie antycellulitowe, gdyż składniki wnikające przez rozgrzaną skórę fantastycznie wspomagają oczyszczanie organizmu z toksyn. Bardzo ważne jest aby do kąpieli nie dodawać żadnych środków myjących. Proponujemy Wam dwa sposoby na kąpiele drenujące.
SOLNA – do jej wykonania potrzebne są sole wyszczuplające do kąpieli (do nabycia w drogerii). 300 gram preparatu rozpuszczamy w strumieniu ciepłej wody podczas napełniania wanny.
JAŁOWCOWA – w tym wypadku potrzebnych nam będzie kilka składników do sporządzenia wywaru. Pół szklanki owoców jałowca mieszamy z garścią igliwia sosny i 6 łyżkami liści rozmarynu. Mieszankę ziół zalewamy wodą i gotujemy pod przykryciem 10 minut. Następnie wywar odstawiamy na około 30 minut i odcedzamy zioła. Przelewamy do wanny z ciepłą wodą.
Po każdej z kąpieli warto wetrzeć w ciało balsam ujędrniający lub antycellulitowy. Preparaty będą się wtedy dużo lepiej i skuteczniej wchłaniały.